חפש באתר
חפש באתר

כפר הנוער בן שמן

כפר הנוער בן שמן הוא יותר ממוסד חינוכי. מאז 1927 השפיע הכפר על חייהם של אלפי בוגרים. כפר הנוער בן שמן כיום, הוא ביתם של כ- 450 חניכים בגילאי 6-21. הכפר מספק לחניכים אלו את כל צרכיהם החל במיטה חמה, ארוחות, תמיכה אישית, העשרה חברתית, לימודית ועוד. רוב החניכים מסיימים את שהותם בכפר בסוף התיכון, ואחדים נשארים להתגורר בכפר בבית הבוגרים עד לסיום הצבא.

רכזת הפעילות בכפר: שירי גבאי

התוכניות הפועלות בכפר:

"באה מאהבה" - העצמת נערות  
סדרת מפגשים עם קבוצת בנות מגילאים שונים בכפר, שמטרתם העלאת המודעות הנשית באמצעות תכנים המעודדים חשיבה נוספת בתהליך גיבוש הזהות שהנערות עוברות בשלב זה של חייהן. יצירת הזדמנות לנערות ולמתנדבות לחות תהליך התבגרות, מעמיק ופורה ואף לנסות לטפח קשר ושיח משמעותי. מתנדבות יוכלו לבחור תכנים מתוך מאגר תכנים שבנתה העמותה או לבנות מפגשים לפי ראות עיניהן.

"קום והתהלך בארץ" – הכרת הארץ לנוער נעל"ה
6 מפגשים חודשיים המיועדים עבור נוער נעלה בכפרי הנוער. למרבית הנערים אין משפחות בארץ ובזמן שחבריהם יוצאים לבתיהם לסופי שבוע וחגים, הם נשארים בכפר, בדרך כלל ללא פעילות משמעותית. לכפרי הנוער יש צורך ברור להוציא את החניכים מהכפר, להכיר להם את הארץ, התרבות, האנשים ובעיקר להעניק להם חוויה חיובית בהקשר למדינה אליה הם עלו, אולם אין להם משאבי כח אדם וכסף לעשות זאת. המפגשים משלבים ביקור באתר תיירות ישראלי / אטרקציה מקומית / טיול רגלי בטבע, ארוחה ופינוקים קטנים אשר יחד יוצרים לחניכים חוויה ייחודית, אתנחתא משגרת היום-יום, תשומת לב אישית והיכרות עם סביבה חדשה ותרבות מקומית.

התנהלות כלכלית נבונה לנוער
עמותת שתלתם ניגונים, ביחד עם המרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים, פיתחו תכנית הדרכה, שמטרתה להקנות לבני נוער יסודות בסיסיים בהתנהלות כלכלית נבונה שיאפשרו להם לצאת לחיים עצמאיים. המתנדבים עוברים הכשרה במרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים ואז מעבירים מערך של 8 שיעורים לנוער. התוכנית פועלת בכפרי הנוער אלוני יצחק, רמת הדסה, כפר חסידים, נווה הדסה, הדסים, הדסה נעורים. אך גם ביישובים קהילתיים, עמותות, מתנ"סים ובכל מקום בו אתם תמצאו לנכון להפעילה.

שתלתם ניגונים
קרן הון אנושי 
ע.ר. 58-0-635886  |  טלפון 04-8402058   |   info@shetaltem.org.il