חפש באתר
חפש באתר

כפר הנוער ויצו הדסים

כפר הילדים והנוער "ויצו הדסים" ובו בית הספר והפנימייה שוכנים בלב השרון הירוק, מוקפים שדות ופרדסים בפאתי המושבה אבן יהודה. הפנימייה בכפר הנוער הדסים הינו מוסד ייחודי הנותן מענה לצרכים של ילדים בגילאי 8-20, דרך בתי הספר היסודי, התיכון ופרויקטים חינוכיים נוספים . ייעודה של הפנימייה להוות סביבה חמה, מקבלת, אוהבת, מטופחת וירוקה ושואפת לבניית סביבה שתאפשר איכות חיים גבוהה. תפקידינו לספק את הצרכים הבסיסיים של כל חניך ולאפשר מימוש עצמי. אנו רואים כיעד מרכזי את קידומם החינוכי של החניכים ומאפשרים לילדים שלנו התנסויות חברתיות, העשרה תרבותית ומעורבות קהילתית וכמובן להגיע להישגים לימודיים.
בתחום האישי אנו משקיעים בפיתוח תפיסת מסוגלות עצמית ,הערכה והעצמה של העצמי, התייחסות לעולם ולעצמי תוך מיקוד שליטה פנימי ומתן הזדמנויות לפיתוח מיומנויות של פתרון בעיות (איך להתמודד עם קושי).

רכזת הפעילות בכפר: שירי גבאי

התוכניות הפועלות בכפר:

"באה מאהבה" - העצמת נערות
סדרת מפגשים עם קבוצת בנות מגילאים שונים בכפר, שמטרתם העלאת המודעות הנשית באמצעות תכנים המעודדים חשיבה נוספת בתהליך גיבוש הזהות שהנערות עוברות בשלב זה של חייהן. יצירת הזדמנות לנערות ולמתנדבות לחות תהליך התבגרות, מעמיק ופורה ואף לנסות לטפח קשר ושיח משמעותי. מתנדבות יוכלו לבחור תכנים מתוך מאגר תכנים שבנתה העמותה או לבנות מפגשים לפי ראות עיניהן.

"קום והתהלך בארץ" – הכרת הארץ לנוער נעל"ה
6 מפגשים חודשיים המיועדים עבור נוער נעלה בכפרי הנוער. למרבית הנערים אין משפחות בארץ ובזמן שחבריהם יוצאים לבתיהם לסופי שבוע וחגים, הם נשארים בכפר, בדרך כלל ללא פעילות משמעותית. לכפרי הנוער יש צורך ברור להוציא את החניכים מהכפר, להכיר להם את הארץ, התרבות, האנשים ובעיקר להעניק להם חוויה חיובית בהקשר למדינה אליה הם עלו, אולם אין להם משאבי כח אדם וכסף לעשות זאת. המפגשים משלבים ביקור באתר תיירות ישראלי / אטרקציה מקומית / טיול רגלי בטבע, ארוחה ופינוקים קטנים אשר יחד יוצרים לחניכים חוויה ייחודית, אתנחתא משגרת היום-יום, תשומת לב אישית והיכרות עם סביבה חדשה ותרבות מקומית.

התנהלות כלכלית נבונה לנוער
עמותת שתלתם ניגונים, ביחד עם המרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים, פיתחו תכנית הדרכה, שמטרתה להקנות לבני נוער יסודות בסיסיים בהתנהלות כלכלית נבונה שיאפשרו להם לצאת לחיים עצמאיים. המתנדבים עוברים הכשרה במרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים ואז מעבירים מערך של 8 שיעורים לנוער.


שתלתם ניגונים
קרן הון אנושי 
ע.ר. 58-0-635886  |  טלפון 04-8402058   |   info@shetaltem.org.il