חפש באתר
חפש באתר

כפר הנוער נווה הדסה

כפר הנוער נווה הדסה הוקם בשנת 1949 וממוקם באזור השרון הירוק ליד נתניה. בכפר הנוער מתחנכים כ 250 תלמידים המשתייכים לאחת משתי המסגרות החינוכיות; בית ספר שש שנתי ופנימייה. בפנימייה מתחנכים בנים ובנות בכיתות ז' – י"ב המגיעים אלינו מרחבי הארץ, אנו פותחים את שערינו וקולטים לפנימייה חניכים ישראלים, עולים ממדינות חבר העמים, עולי אתיופיה, אמריקה הלטינית וצרפת. אנו משקיעים משאבים רבים על מנת לאפשר לתלמידינו למצות את הפוטנציאל, לזכות בתעודת בגרות ולהיות אזרחים טובים. חרטנו על דגלנו חינוך לערכים מוסריים וחברתיים וזאת באמצעות סדר יום מובנה ועשיר המשלב תוכניות ופרויקטים ייחודיים, מערך חוגים מגוון ותחזוקה לימודית כאשר היעד המרכזי הינו בגרות מלאה לכל תלמיד וגיוס מלא לצה"ל.

רכזת הפעילות בכפר: שירי גבאי

התוכניות הפועלות בכפר:

"באה מאהבה" - העצמת נערות
סדרת מפגשים עם קבוצת בנות מגילאים שונים בכפר, שמטרתם העלאת המודעות הנשית באמצעות תכנים המעודדים חשיבה נוספת בתהליך גיבוש הזהות שהנערות עוברות בשלב זה של חייהן. יצירת הזדמנות לנערות ולמתנדבות לחות תהליך התבגרות, מעמיק ופורה ואף לנסות לטפח קשר ושיח משמעותי. מתנדבות יוכלו לבחור תכנים מתוך מאגר תכנים שבנתה העמותה או לבנות מפגשים לפי ראות עיניהן.

"איך אדע" – סיוע במרכז למידה
עזרה בשיעורי הבית בשעות אחר הצהריים, מתוך שאיפה לגידול באחוז הנוער הניגש לבגרויות. נדרשת התמקדות בשפה, מתימטיקה ומדעים אך כל עזרה תתקבל בברכה. ניתן לשקול לצרף את ילדי המתנדבים שמתאימים לסייע בלימודים.
"כמה טוב שבאת הביתה" - ליווי חניכי כיתה ח'
מפגשים חודשיים במהלך סוף השבוע (חמישי/שישי/שבת) שבו חניכי כיתה ח' נשארים בכפר. לכיתה ח' אין נושא שנתי וההצעה היא לבנות תכנית מפגשים בנושא "שייכות". המתנדבים מוזמנים להציע תכנים ולהתייעץ עם העמותה בבניית התכנים וזמן המפגשים.

"היה לי חבר, היה לי אח" – אח בוגר
פרויקט חונכות אישית למועמדים שייבחרו על ידי הכפר מכיתות ז'-ח'. מפגש כל שלושה שבועות בממוצע ושיחות טלפוניות פעם בשבוע על מנת לייצר חוויה של בוגר משמעותי בחיי החניכים. החונכים יעברו הדרכה וליווי על ידי צוות הכפר.

"שותלים ניגונים" – ערבי שירה משותפים לחניכים ולמתנדבים.
ברוח מועדון העמק, אנחנו מתכנסים הנוער בכפר והמתנדבים לערב של שירה עברית במיטבה. הילדים שותפים בבחירת השירים לקראת ערב השירה. כמו כן, ההרכבים המוזיקליים של הכפר משולבים בערבים אלו.

ליווי הצוות החינוכי בכפר
סדרת מפגשים שמטרתם ליווי, הדרכה ומתן כלים לצוות החינוכי של הכפר, מתוך הבנה כי צוות מלווה ומטופל מתפקד יותר טוב, מרגיש מוכל, ומפתח כלים שישמשו אותו בעבודת היום-יום. ההתנדבות מיועדת לבעלי מקצוע בחינוך / פסיכולוגיה / הנחיית קבוצות וכו'.
רכיבה טיפולית בחוות סוסים באודים, בביתם של צביה וחנוך, מתנדבי העמותה, מתקיים שיתוף פעולה עם קורס מדריכי הרכיבה במכון ווינגיט המאפשר לחניכי כפר הנוער להתנסות בסדרה של 12 מפגשי רכיבה טיפולית. הנערים מגיעים לחווה ל- 3 שעות. מתוכם חצי שעה שיעור רכיבה ושאר הזמן הם שוהים בחווה, ולוקחים חלק בעבודות החווה השגרתיות.

טיפולי מים (וואטסו)
אחת לחודש 4 חניכות מנווה הדסה מגיעות לשעה טיפול בבריכת "מעיינה" ברשפון ע"י צוות מתנדבות מוסמכות בראשותה של ליבי עשת, מתנדבת בעמותה. הטיפול תומך בנערות רגשית ונפשית. תוצאות הטיפול ניכרות היטב בנערות הלוקחות חלק בסדרת טיפולים זו.

התנהלות כלכלית נבונה לנוער
עמותת שתלתם ניגונים, ביחד עם המרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים, פיתחו תכנית הדרכה, שמטרתה להקנות לבני נוער יסודות בסיסיים בהתנהלות כלכלית נבונה שיאפשרו להם לצאת לחיים עצמאיים. המתנדבים עוברים הכשרה במרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים ואז מעבירים מערך של 8 שיעורים לנוער.

שתלתם ניגונים
קרן הון אנושי 
ע.ר. 58-0-635886  |  טלפון 04-8402058   |   info@shetaltem.org.il